Roksan ATTESSA | Gramofon | WHITE | Stereo | Raty 0% | Dostawa 0zł | Salon Warszawa

Gramofon z serii Atessa to najnowsze dzieło brytyjskiej firmy Roksan. Zoptymalizowany pod kątem Twojego domu, łączy w sobie jakość brzmienia z eleganckim wzornictwem przemysłowym oraz wygodą obsługi. Podobnie jak reszta produktów Attessa, gramofon jest wizualnie dopasowany do serii. 

  • Producent: Roskan
  • Dostępność: Jest Jest
  • 6 190,00 zł
  • szt.

Gwarancja bezpieczeństwa

Przesyłki nadawane przez nas sklep są zawsze ubezpieczone na czas transportu dla zwiększenia Państwa bezpieczeństwa i komfortu

Produkty sprzedawane przez sklep Audio Format w sklepie on-line www.audioformat.pl objęte są gwarancją dystrybutora na Polskę.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Roksan Attessa Gramofon

Gramofon z serii Atessa to najnowsze dzieło brytyjskiej firmy Roksan. Zoptymalizowany pod kątem Twojego domu, łączy w sobie jakość brzmienia z eleganckim wzornictwem przemysłowym oraz wygodą obsługi. Podobnie jak reszta produktów Attessa, gramofon jest wizualnie dopasowany do serii. 

Gramofon Attessa jest wyposażony w stworzone przy pomocy modelowania komputerowego doskonałe ramię typu Unipivot, wkładkę Roksan Dana oraz talerz o dużej masie wykonany ze szkła ważonego (z aluminiowym tłumikiem drgań umieszczonym na krawędzi), a izolowana konstrukcja cokołu i odsprzęgnięte nóżki chronią go przed niepożądanymi wibracjami. Specjalna zdejmowana pokrywa chroni gramofon przed kurzem.

Urządzenie odtwarza muzykę w sposób wierny oryginałowi dzięki inteligentnej, nowej technologii, która kontroluje prędkość gramofonu co do mikrosekundy. Co więcej, przełączany przedwzmacniacz gramofonowy pozwala podłączyć urządzenie i grać, niezależnie od posiadanego zestawu. 

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu.

Funkcjonalność

Od kilku lat rynek winyli odnotowuje potężny wzrost sprzedaży, a w ślad za tym gramofonów oraz akcesoriów gramofonowych. Posiadanie gramofonu to nie tylko nobilitacja oraz dowód muzycznego wysmakowania ale także okazja do odsłuchu wielu zremasterowanych płyt winylowych, które biją na głowę jakością porównywalne płyty CD.

Wybór gramofonu jest uzależniony od posiadanej lub planowanej w zakupie wkładki gramofonowej, ponieważ to ona w sporej mierze definiuje końcowe brzmienie całego systemu hi-fi. Najpopularniejszym systemem instalacji wkładki do ramienia gramofonu jest wkładka ½ cala typu MM, znacznie rzadziej używa się złącza p-mount (t4p).

Specyfikacja techniczna

Typ ramienia: Unipivot
Pokrywa: TAK
Silnik: Wibracje izolowane
24-biegunowy synchroniczny
Talerz: Szklany talerz o wysokiej masie 10 mm z krawędzią z anodyzowanego aluminium
Prędkości obrotowe: 33 obr./min i 45 obr./min (przełączane)
Nacisk: 1.8 - 2.2g
Długość ramienia: 240 mm
Masa ramienia: 14.9 g
Przedwzm. gramofonowy: TAK
:: Regulator prędkości: Wbudowany wysokoprecyzyjny, zsyntetyzowany cyfrowo generator sygnału AC o wysokim prądzie i niskim poziomie zniekształceń
:: Wzmocnienie przedwzmacniacza gramofonowego (aktywne): 42dB @ 1kHz
:: Sygnał przedwzmacniacza gramofonowego do szumu (aktywny): >64dB
:: Impedancja przedwzmacniacza gramofonowego (aktywna): 47k / 100pF
:: Wewnętrzne okablowanie: Drut miedziany 0,08 OFC
Wysokość: 11.5 cm
Szerokość: 43.2 cm
Głębokość: 35.3 cm
Waga: 6.3 kg
Gwarancja: 24 miesiące