Nowy amplituner stereo Denon DRA-900H

16-10-2023

Denon DRA-900H

Najnowszy amplituner stereo Denon DRA-900H, to klasyczny amplituner stereo, który jet rozwinięciem dobrze znanego modelu DRA800H, który stał się hitem wśród urządzeń w tym segmencie cenowym.

Amplituner Denon DRA900H jest pozycją, która tak jak swój poprzednik ma duże szanse na zyskanie w oczach kupujących, a to dzięki wysokiej jakości dźwięku i oferowanym funkcjom.

Jak przystało na amplituner stereo, wyposażony został on w dużą ilość wejść cyfrowych i analogowych, dodatkowo DRA-900H posiada wejście Phono co pozwala na bezpośrednie podłączenie gramofonu bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń.

Denon DRA900H został też wyposażony w możliwość obsługi funkcji sieciowych poprzez obsługę HEOS, czyli autorskiego oprogramowania pozwalającego na dostęp do serwisów streamingowych, radia internetowego oraz co ważne na współpracę innych wzmacniaczy, amplitunerów i głośników Denon, które również są wyposażone w system HEOS.

Amplitunery stereo są rozwiązanie skierowanym do szerokiego grona użytkowników, którzy zaczynają swoją drogę ze sprzętem audio, lub dla osób którym zależy na jakości, ale są w stanie pójść na pewne kompromisy.

Tak jak model Denon DRA-800H tak i nowszy model amplitunera stereo Denon DRA-900H dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - w olorze czarnym i srebrnym

                  Denon DRA900H silver

Amplituner lub jak też jest często określany wzmacniacz stereo Denon DRA-900H jest bezpośrednim konkurentem takich urządzeń jak na przykład amplituner stereofoniczny Marantz Stereo 70S, który oferuje bardzo podobną funkcjonalność i jakość zamkniętą w innym opakowaniu i trochę innymi parametrami odsłuchowymi. Oba te amplitunery stereo są podobne do siebie, ale po bezpośrednim porównaniu ich ze sobą każdy wyłapie kilka różnic, które pozwolą na wybór tego najlepszego rozwiązania.

Amplituner Hi-Fi Denon DRA-900H wyposażony został między innymi w 6 wejść HDMI, jedno wyjście HDMI, 2 wejścia optyczne, jedno wejście coaxialne, dwa osobne wejścia analogowe RCA oraz jedno wejście Phono. Istotną kwestią pod kątem ewentualnego rozwoju jest zastosowanie wyjścia PRE-OUT dla strefy głównej pozwalającego na podłączenie końcówki mocy dla Main Zone w celu poprawy jakości brzmienia.