Sonus Faber z nową serią Sonetto G2

24-05-2024

Premiera nowej - odświeżonej serii Sonetto G2

Nowa seria Sonus Faber Sonetto G2

W Maju podczas targów w Monachium swoją oficjalną premierę miało najnowsze dziecko Włoskiej marki Sonus Faber. Nowa odświeżona seria kolumn Sonetto G2 śmiało mogłaby tworzyć nową serię, ale ze względu na wyjątkowo ciepłe przyjęcie poprzedniej linii kolumn Sonus Faber Sonetto zdecydowano się pozostać przy dobrze znanej już nazwie serii Sonetto.

Poprzednik doczekał się wielu nagród i bardzo ciepłego przyjęcia na rynku audio, tak więc poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Ze względu na to poza kilkoma mniej widocznymi zmianami zdecydowano się na radykalną zmianę, która została użyta w dwóch najpopularniejszych kolumnach podłogowych Sonus Faber Sonetto G2

To właśnie w tych modelach zdecydowano się na wykorzystanie elementów zaczerpniętych ze swoich najwyższych serii.

Sonetto G2 Jak Suprema

W wymienionych wcześniej modelach zdecydowano się na inspirację kolumnami Sonus Faber Suprema, zmiany te miały na celu poprawę rozdzielczości i średnich tonów.

Jednym z elementów który został zmieniony jest obudowa, która została pozbawiona klasycznych ścianek wewnętrznych. Zmiana ta sprzyja poprawie przepływu fal dźwiękowych  pozwalając na bardziej precyzyjną kontrolę nad propagacją dźwięku i rezonansem.

Zdecydowano się również na wykorzystanie przetwornika średniotonowego Camelia, który wykorzystywany był do tej pory w modelu Suprema. Przetwornik ten wyróżnia się kolorem, powodem tego jest fakt, że nie został on pomalowany w celu uzyskania maksymalnie naturalnego i czystego dźwięku. Wykorzystano również inny - organiczny kosz oraz aluminiowy korektor fazy. Zadbano również o wygląd przetwornika, który swoją budową przypomina kwiat :)

 

W kolumnach Serii Sonetto G2 wykorzystano obudowy stworzone w charakterystyczny dla kolumn Sonus Faber kształt lutni, który przez inżynierów włoskiego producenta został uznany za optymalny dla walorów akustycznych. W porównaniu do poprzednika w oczy rzuca się jeszcze jedna rzecz - podstawa której nie było w poprzedniej serii. Została ona wykonana z betonu co zapewnia poprawę stabilności oraz lepszą kontrolę wibracji. Zmiana ta jest widoczna w wadze, która wzrosła o 10kg względem poprzednika (porównując Sonus Faber Sonetto V G2 do Sonetto V).

 

Kolumny te będą oczywiście dostępne w naszym salonie Audio Format w Warszawie, gdzie będzie można ich posłuchać i być może porównać na żywo ze swoim poprzednikiem, który nadal jest u nas dostępny - zarówno w sali odsłuchowej jak i magazynie.

Poprzednia seria Sonetto jest już praktycznie nie dostępna (od ręki posiadamy kolumny Sonetto V), ale zapraszamy Państwa do kontaktu z nami w celu poznania specjalnej oferty na jedne z najlepiej ocenianych kolumn Sonus Faber.

Kolumny podłogowe w serii Sonetto G2

 

Dostępność Sonus Faber Sonetto G2

Nowa seria kolumn Włoskiego producenta Sonus Faber Sonetto G2 w sprzedaży będzie dostępna już w lipcu, ale dostępność będzie mocno ograniczona, tak więc zapraszamy już dziś do składania zamówień, co pozwoli cieszyć się nową serią w pierwszej kolejności.

 

Polecane produkty

Polecane artykuły

Sonus Faber Sonetto V w wiosennej promocji

Sonus Faber Sonetto V w wiosennej promocji

22-05-2024
Sonus Faber Sonetto V - nie czekaj i skorzystaj z promocji
Naim Series 200 już dostępne

Naim Series 200 już dostępne

20-01-2023
Już jest, nowa seria Naim Series 200 jest już dostępna w sprzedaży oraz do odsłuchu