Infolinia 530 111 995 sklep@audioformat.pl
SPM 650 to wzmacniacz stereo, który posiada rozwiązania technologiczne stosowane również w wyższych modelach marki Chord.
The product is shipped within 24 hours.
We complete the order within 24 hours.
The product is covered by a one-year warranty.
You can return the product within 14 days.
SPM 650 to wzmacniacz stereo, który posiada rozwiązania technologiczne stosowane również w wyższych modelach marki Chord.
Wzmacniacz wyposażony został w kondensatory MOSFET konstrukcji Chord. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że SPM 650 może z powodzeniem służyć do wzmocnienia sygnału dla szerokiej gamy kolumn, w tym dla tych o małej impedancji.
Wzmacniacz dysponuje mocą 130W na kanał przy impedancji 8 Ohm. Ponadto wzmacniacz wyposażony został w wysokowydajny filtr sieciowy, który zapewnia ekranowanie przed zakłóceniami.
Produkt został zaprojektowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii.
Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.
Końcówka mocy to element niezbędny w każdym systemie stereo lub kina domowego. Służy do zasilenia prądem kolumn. Końcówki mocy bywają schowane wewnątrz zintegrowanego wzmacniacza stereo lub stanowią oddzielny element zamknięty we własnej obudowie. W tym drugim przypadku posiadają własne źródło zasilania, dostosowane do specyficznych wysokich wymagań prądowych oraz oddzielną obudowę, która nie przenosi zakłóceń i wibracji na zewnątrz i do wnętrza. To wszystko sprawia, że oferują wyższą jakość dźwięku.
Dlatego wielu użytkowników decyduje się na rozbudowę swoich systemów stereo i kina domowego o zewnętrzne końcówki mocy. Niezbędne w tym celu jest wyjście pre-out ze wzmacniacza lub amplitunera, które służy właśnie do podłączenia zewnętrznej końcówki mocy. Korzystając z tego rozwiązania w dalszym ciągu wykorzystujemy przedwzmacniacz oraz wejścia wbudowane w zintegrowanym wzmacniaczu stereo.
Tym samym, warto pamiętać, że każda końcówka mocy wymaga przedwzmacniacza (lub procesora w kinie domowym), który odpowiada za przyjęcie sygnału audio z innych urządzeń i wzmocnienia go, a także ustalenia natężenia dźwięku za pomocą potencjometru (ewentualnie rozdzielenia go na kanały w kinie domowym).
Wyróżniamy końcówki mocy mono, stereo oraz wielokanałowe. Sposób ich zastosowania zależy głównie od chęci samego użytkownika. Możemy używać wielokanałowej końcówki mocy tylko do stereo, a możemy też każdy kanał kina domowego wzmacniacz oddzielną końcówką mono. Możemy też do pięciokanałowego kina domowego użyć dwóch końcówek mocy stereo do kolumn frontowych i tylnych i końcówki mono do kanału centralnego.
Główną metodą dobierania końcówki mocy jest dopasowanie brzmieniowe z przedwzmacniaczem i kolumnami, które końcówka będzie zasilać mocą. Warto pamiętać, że chociaż końcówki mocy często na papierze oferują taką samą moc jak wzmacniacz, który posiadamy, to transformator i kondensatory użyte w urządzeniu pozwalają dużo swobodniej oddawać ją w całym przebiegu impedancji kolumn, w szczególności w niskich tonach. Pozwala to dużo lepiej kontrolować pracę membran, co zwiększa dynamikę brzmienia i jakość dźwięku w całym paśmie.