PF-1e jest uproszczoną, ekonomiczną wersją listwy zasilającej PF-1 EVO. Zachowanie podobnej architektury filtra głównego pozwoliło zapewnić pełne bezpieczeństwo podłączonym urządzeniom, natomiast oszczędności w zakresie podzespołów w znaczący sposób obniżyły jej cenę. Nie mniej jednak PF-1e jest nadal doskonałym urządzeniem, które sprawdzi się w każdym – nawet bardzo zaawansowanym systemie audio-video.
Projektując PF-1e zrezygnowano z najdroższych podzespołów. Nie oznacza to jednak, że zastosowano tu elementy niższej jakości czy obniżono poziom gwarantowanego bezpieczeństwa. Architektura głównego filtra przeciwzakłóceniowego oraz elementów przepięciowych pozostała niezmieniona w stosunku do tego z listwy PF-1 MK2. Za tłumienie zakłóceń odpowiedzialny jest filtrujący blok typu RLC. Zbudowano go w oparciu m.in. o wysokiej jakości metalizowane kondensatory poliestrowe o niskiej indukcyjności oraz o rdzeń filtrujący typu IP (Iron Powder). Wszystkie podzespoły filtra montowane są srebrnym lutowiem na masywnej płytce drukowanej ze ścieżkami o bardzo dużym przekroju.
W listwie zrezygnowano z użycia tradycyjnych elementów zabezpieczających, takich jak bezpieczniki topikowe czy termiczne, które dławiąc swobodny przepływ prądu do chronionych obwodów wywierają negatywny wpływ na brzmienie. Ochronę przeciwprzepięciową listwy zapewnia kaskadowy system zabezpieczeń złożony z iskierników plazmowych oraz nowej generacji warystorów UltraMOV. Elementy te współdziałając z prawidłowo wykonaną, współczesną instalacją elektryczną, gwarantują kompleksową ochronę przed przepięciami i przetężeniami.
Masywną obudowę listwy wykonano w całości z metalu. Stanowi ona również doskonale szczelny ekran chroniący przed zakłóceniami RFI i EMI. W wersji PF-1e zrezygnowano z diody sygnalizacyjnej oraz z systemu szyn dystrybucyjnych. Okablowanie wewnętrzne wykonano przewodnikami z miedzi elektrolitycznej o przekroju 2.5 QMM. Zastosowano także sześć, wysokiej jakości gniazd typu Schuko. PF-1e dostępna jest również w wersji z gniazdami sieciowymi typu NEMA 5-20R, stosowanymi w Ameryce Północnej i w niektórych krajach azjatyckich, oraz z austalijskimi gniazdami typu AS/NZS 3112.
W PF-1e zastosowano wejściowe gniazdo IEC, które pozwala użytkownikowi na podłączenie dowolnego kabla sieciowego.
Przewód zasilający GigaWatt PowerSync Plus
PowerSync Plus jest przedstawicielem nowej generacji przewodów zasilających GigaWatt, zapoczątkowanej przez LC-3EVO.
Żyły przewodzące wykonane są z miedzi OFHC C10100, o czystości 5N, dodatkowo poddawanej procesowi wyżarzania w celu uzyskania jednorodności struktury i lepszej przewodności.
Kabel składa się z trzech przewodników (żył roboczych) o przekroju 2,5mm2 izolowanych dielektrykiem PE. Pojedynczy przewodnik zawiera 12 drucików o średnicy 0.514mm.
Żyły robocze kabla chronione są ekranem statycznym, wykonanym z laminowanej tworzywem folii aluminiowej. Szczelna konstrukcja ekranu pokrywająca 100% powierzchni przewodu, doskonale chroni przed niepożądanymi zewnętrznymi szumami EMI i RFI, oraz zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się wewnętrznych zakłóceń.
Pod ekranem znajduje się dodatkowa żyła spływowa.
Przewodniki otoczone są grubą warstwą elastycznej izolacji, będącej jednocześnie doskonałym materiałem tłumiącym niepożądane wibracje.
Całość chroniona jest trójwarstwowym płaszczem zewnętrznym, który składa się z kombinacji dwóch warstw siatki nylonowej i warstwy gęstego oplotu z włókna szklanego.
Kabel wyposażony jest w wysokiej jakości firmowe wtyczki-GigaWatt G-010 i G-030 (do wyboru standard IEC C15, IEC C19, SCHUKO, NEMA 5-20R, AS/NZS 3112)
Wszystkie przewodniki łączone są z zaciskami wtyczek mechanicznie, bez lutowania, co gwarantuje niezawodność i optymalne działanie.