Lyngdorf BW-2 to aktywny referencyjny subwoofer w kompaktowej obudowie. Idealny zarówno do zastosowań w systemie stereo, jak i kina domowego.
BEZKOMPROMISOWE BRZMIENIE I DOSKONAŁY DESIGN
Aktywny Lyngdorf BW-2 został zaprojektowany jako wysoce wydajny subwoofer przeznaczony do odtwarzania muzyki i ścieżek dźwiękowych z pełną dynamiką i niebywałą precyzją. Minimalistyczna (forma podąża za funkcjonalnością) konstrukcja daje pewność przyszłemu użytkownikowi, że cały wkład intelektualny zawarty w tym projekcie został skoncentrowane na jednym celu - najlepszej reprodukcji dźwięku. Nowością w świecie subwooferów jest fakt że, zakres pracy BW-2 sięga (w trybie "baypass") aż do 800Hz! Dla porównania, produkty konkurencji są w większości ograniczone do 120Hz. Głośnik zastosowany w BW-2 reaguje nawet na najdrobniejsze impulsy z niespotykaną dotąd precyzją. Bez najmniejszych kompleksów może odtwarzać muzykę, nie tylko huk i wybuchy filmów akcji.
ŁATWA INTEGRACJA Z POMIESZCZENIEM
Lyngdorf BW-2 został zaprojektowany z naciskiem na elegancję oraz dyskrecję. Dostępny w czarnym lub białym kolorze, lakierowany na wysoki połysk lub matowa obudowa, pozwala na bezproblemową integrację z każdym wnętrzem. Z uwagi na kompaktowe wymiary można ustawić subwoofer w dowolnym miejscu pomieszczenia lub (jeśli zachodzi taka potrzeba) dosunąć bezpośrednio do ściany w celu idealnego dopasowania do dostępnej przestrzeni. Wszystkie wymienione cechy predysponują Lyngdorf BW-2 do pracy w dowolnym systemie stereo lub kina domowego.
WYRAFINOWANA KLASA D
Wnętrze subwoofera Lyngdorf BW-2 skrywa wzmacniacz w klasie D, własnego projektu w oparciu o ponad 15-letnie doświadczenie Lyngdorfa w projektowaniu audiofilskich wzmacniaczy. Oszołamiająca moc, przeszło 400 watów dostarczana do głośnika w sposób ciągły, zapewnia jego idealną kontrolę nawet przy ekstremalnych poziomach głośności.
DUŻY SKOK
Wykonany na specjalne zamówienie Lyngdorfa 254 mm głośnik niskotonowy przystosowany został do pracy z dużym wychyleniem membrany. Głośnik posiada ogromny magnes i cewkę, które pozwoliły bardzo dobrze kontrolować odpowiedź częstotliwościową w tak kompaktowej obudowie. Zastosowana konstrukcja powoduje bardzo szybką reakcję głośnika na impulsy oraz jego wysoką wydajność. Aby zapewnić płynny ruch, membrana wykonana została z głęboko anodowanego aluminium. Otwarta konstrukcja głośnika umożliwia jego płynną wentylację. Otwory wentylacyjne nabiegunnika zapobiegają nadciśnieniu oraz podciśnieniu, co w efekcie mogłoby powodować straty mechaniczne, w czasie gdy membrana jest ruchu. Sam głośnik celowo został umieszczony na dole „skrzynki”, a więc znajduje się jak najbliżej podłogi. Zwarta konstrukcja bardzo wydatnie redukuje również rezonans własny obudowy oraz pozwala na pełną dowolność ustawienia BW-2 w pomieszczeniu docelowym.
LYNGDORF BW-2 - WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁY SUBWOOFER
Lyngdorf BW-2 posiada dwa wejścia liniowe. Jeśli wybierzemy ustawienie "Line In", możemy używać BW-2 w systemach stereo lub kina domowego ze wzmacniaczami z wyjściem LFE, SUB lub PREOUT, procesorami czy amplitunerami AV w zakresie częstotliwości od 25 do 200 Hz. Podobnie jak w przypadku klasycznych subwooferów, na tylnym panelu mamy bezpośredni dostęp do regulacji głośności, zakresu częstotliwości oraz odwrócenia fazy.
Jeśli używamy Lyngdorf BW-2 w systemie ze wzmacniaczem Lyngdorf Audio na przykład TDAI-1120, TDAI-2170 lub TDAI-3400 możemy ominąć wszystkie filtry wewnętrzne, korzystając z funkcji cyfrowej zwrotnicy, jaką daje użytkownikowi wzmacniacz TDAI-2170/TDAI-3400. W przypadku takiego połączenia (ustawienie bypass) subwoofer pracuje w zakresie od 25Hz do 800Hz. Tak szerokie pasmo przenoszenia daje możliwość wykorzystania BW-2 jako aktywny głośnik sub-niskotonowy. Zabieg ten w niespotykany sposób podniesie możliwości sytemu w zakresie przetwarzania basu oraz jego kontroli, przenosząc system na zupełnie inny poziom. Łącząc subwoofer Lyngdorf BW-2 z kompaktowymi kolumnami Lyngdorf MH-2 lub FR-1 w systemie ze wzmacniaczem Lyngdorfa TDAI-2170 lub TDAI-3400, z wbudowanym systemem korekcji akustyki pomieszczenia RoomPerfect™ oraz systemem cyfrowej zwrotnicy, otrzymujemy pełnowartościowy zestaw, którego możliwości pozostają daleko poza zasięgiem konkurencji, bez względu na rozpatrywany przedział cenowy. Wszystkie czynności które musimy wykonać są niezwykle proste. Wystarczy połączyć parę MH-2/FR-1 z jednym lub dwoma BW-2 do wzmacniacza TDAI-2170/TDAI-3400. Następnie przełączyć subwoofer BW-2 na wejście "bypass", wybrać i wstępnie skonfigurować ustawienia głośników w menu TDAI. Całą procedurę kalibracji kończymy uruchamiając RoomPerfect™. Teraz pozostaje nam już tylko odprężyć się, zrelaksować i cieszyć doskonałym dźwiękiem.
DANE TECHNICZNE
- Rodzaj subwoofera: aktywny
- Moc ciągła: 400 W
- Rodzaj wzmacniacza: wzmacniacz mocy w klasie D
- Głośnik niskotonowy:
- 254 mm przystosowany do pracy z bardzo dużym wychyleniem membrany (+/- 15 mm ), wykonany z anodowanego aluminium
- potężna, 50 mm cewka oraz 2,4 kilogramowy wentylowany magnes
- Pasmo przenoszenia dla wejścia LINE IN: 25Hz – 200Hz
- Pasmo przenoszenia dla wejścia BYPASS: 25Hz - 800Hz
- Skuteczność: 91dB (1.83V/1m)
- Dostępne regulacje:
- przełącznik funkcji BYPASS
- regulacja fazy głośnika w zakresie 0-180 º
- regulacja głośności
- regulacja częstotliwości odcięcia w zakresie 60Hz - 200Hz
- funkcja automatycznego włączenia
- funkcja „zawsze włączony”
- Rodzaj wejść sygnałowych: analogowe RCA
- Wymiary: 44 x 32,5 x 17,2 (WxSxG) cm
- Dostępne wykończenia: kolor czarny lub biały, na wysoki połysk lub matowy
RECENZJE W POLSKIEJ PRASIE
Recenzja pełnego zestawu Lyngdorf MH-2, BW-2 + TDAI-3400 i CD-2: (...)To system szyty na miarę melomana, osoby kochającej muzykę. Kogoś, kto potrafi odkrywać czasem z biegiem czasu dodatkowe niuanse, zalety i nie daje się oszukać (często drogiemu) efekciarstwu. Całość jako system referencyjny w domu? Nie można niczego chcieć więcej. Same głośniki - mogą sporo wnieść w naszą codzienność, ale wymagają zrozumienia czym jest naturalne brzmienie, bogate w detale ale nie budujące przekazu na tanich sztuczkach. To ten rodzaj brzmienia, który może być z nami w trakcie bardzo, bardzo długich odsłuchów.(...)"
Czytaj pełną recenzję na stronie magazynu Ton i Nuta