Infolinia 530 111 995 sklep@audioformat.pl
CP-WT260, wyposażony we wszystkie przetworniki wykonane w technologii C-CAM, oferuje wysoki poziom jakości dźwięku z niesamowitymi detalami, idealny zarówno dla aplikacji stereo, jak i wielokanałowych.
Gwarancja bezpieczeństwa
Przesyłki nadawane przez nas sklep są zawsze ubezpieczone na czas transportu dla zwiększenia Państwa bezpieczeństwa i komfortu
Produkty sprzedawane przez sklep Audio Format w sklepie on-line www.audioformat.pl objęte są gwarancją dystrybutora na Polskę.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
CP-WT260, wyposażony we wszystkie przetworniki wykonane w technologii C-CAM, oferuje wysoki poziom jakości dźwięku z niesamowitymi detalami, idealny zarówno dla aplikacji stereo, jak i wielokanałowych. Ruchomy głośnik wysokotonowy C-CAM wraz ze 150 mm głośnikiem niskotonowym C-CAM tworzą wyjątkowo zgrany duet. Głośnik wyposażono także w kompensację wysokich i niskich częstotliwości, pomocną w sytuacji, w której głośnik zamontowany jest blisko rogu (kompensacja basu).
Głośniki ścienne i sufitowe to stale rozwijający się segment sprzętu audio. Stanowią one alternatywę dla klasycznych kolumn podstawkowych i podłogowych. Mogą być wykorzystywane zarówno do słuchania muzyki, jak też w kinie domowym.
Modele sufitowe możemy poznać po okrągłej obudowie. Jeśli producent nie zaznaczył konkretnego zastosowania nadają się one do montażu zarówno w w ścianach, jak też w sufitach podwieszanych. Głośniki ścienne posiadają prostokątną obudowę i przeznaczone są głównie do montażu w ścianach.
W przypadku wykorzystania głośników instalacyjnych do słuchania muzyki warto pamiętać, że nie zapewnią one pełni wrażeń dźwiękowych i nie wydobędą głębi z utworów. Głównym celem takiego rozwiązania jest słuchanie muzyki w tle.
Kino domowe z wykorzystaniem głośników ściennych i sufitowych możemy stworzyć na rożne sposoby. Jednym z wariantów jest zastosowanie klasycznych kolumn frontowych oraz surround, a głośniki sufitowe będę odpowiadały za wytworzenie dźwięku, który dochodzi do widza z góry (technologia Dolby Atmos, DTS:X lub Auro 3D). Możemy również zaprojektować kino domowe w całości oparte na głośnikach sufitowych. Należy jednak zaznaczyć, że będzie to kompromis jeżeli chodzi o jakość dźwięku i efekty przestrzenne możliwe do uzyskania. Będziemy musieli również dokupić aktywny subwoofer, który będzie odpowiadał za reprodukcję najniższych częstotliwości.
Część modeli przystosowana jest do pracy w warunkach podwyższonej wilgotności. Dzięki temu z powodzeniem możemy je wykorzystać do nagłośnienia łazienki lub tarasu.
Rozpiętość cenowa głośników ściennych i sufitowych jest duża. Najtańsze modele możemy kupić już za niecałe 200 złotych. Jeśli oczekujemy od zestawu składającego się z głośników sufitowych brzmienia zbliżonego do klasycznych kolumn warto zainwestować w konstrukcje renomowanych producentów.
Projektując instalację multiroom możemy jedną ze stref, lub kilka stref nagłośnić za pomocą głośników ściennych lub sufitowych. Rozwiązanie to pozwoli na dystrybucję sygnału z jednego źródła do innego pomieszczenia bez widocznych kabli.
Głośniki ścienne i sufitowe ze względu na oszczędność miejsca, brak widocznych kabli oraz neutralny wygląd powszechnie stosowane są w instalacjach przemysłowych. Montuje się je w restauracjach, siłowniach czy galeriach handlowych.