Roksan XERXES 20 Plus | Gramofon | Stereo | Raty 0% | Dostawa 0zł | Salon Warszawa

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom inżynierskim oraz iście radykalnym rozwiązaniom rozwiązującym problemy większości gramofonów funkcjonujących wówczas na rynku Xerxes oferował precyzyjniejszą i po prostu przyjemniejszą w odbiorze prezentację muzyki. Xerxes 20 Plus to wynik ponad 20 lat badań, rozwoju i dopracowywania Xerxesa 20 opartego na najbardziej zaawansowanym modelu Roksana, TMS 3.

  • Producent: Roskan
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 1-2 dni robocze
  • 19 490,00 zł
  • szt.

Gwarancja bezpieczeństwa

Przesyłki nadawane przez nas sklep są zawsze ubezpieczone na czas transportu dla zwiększenia Państwa bezpieczeństwa i komfortu

Produkty sprzedawane przez sklep Audio Format w sklepie on-line www.audioformat.pl objęte są gwarancją dystrybutora na Polskę.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Pierwszy Xerxes został wprowadzony w 1985 roku i był jednym z najważniejszych gramofonów lat 80tych. Wykorzystywał zaawansowaną technologię oraz radykalne rozwiązania pozwalające uporać się z nieodłącznymi problemami, na które cierpiały inne gramofony, Xerxes po prostu oferował bardziej przyjemną i dokładną prezentację muzyki. Xerxes.20plus jest rezultatem ponad 20-letnich badań nad rozwojem i udoskonalaniem pierwotnego modelu Xerxes.20, który z kolei bazował na najbardziej zaawansowanym gramofonie Roksan TMS 3.

Elegancja w inżynierii jest widoczna poprzez kompaktowe, czyste linie i solidną konstrukcję. Rama Xerxes.20plus wykorzystuje system izolacji oparty na trzech płytach i trzech warstwach izolacyjnych. Oś z hartowanej stali narzędziowej, łożysko kulkowe wykonane z węglika wolframu oraz solidna dwuczęściowa obudowa z fosforobrązu, wykonane z dokładnością 5 mikronów, zapewniają unikalną funkcję jednopunktowego samo-centrowania i pozycjonowania głównego łożyska.

Płyta ramienia/wyłącznika (która rozwiązuje problemy konstrukcji z resorowanym i „mass-loaded” sub-chassis) jest izolowana i wymienna, co poprawia jakość i ułatwia konfigurację.
Górna płyta zapobiega jakimkolwiek szczątkowym wibracją silnika, które mogą dotrzeć do płyty lub wkładki. Płyta pomocnicza, która wspiera główne łożysko / talerz i ramię, oddziela igłę / wkładkę izolując je od zewnętrznych zakłóceń. Zdejmowany układ ramienia obrabiany z jednolitej sztaby acetalu stanowi kolejny poziom izolacji wraz z sprzężeniem ramienia i płyty pomocniczej.

Xerxes.20plus może być wyposażony w jedno z 3 dostępnych ramion Roksan, lub w dowolne inne wysokiej jakości ramiona, gwarantując mocny i ekspansywny dźwięk, świetną prezentację średnicy, szybki i głęboki bas i jedwabiste oraz otwarte wysokie tony. Instrumenty są prawidłowo zlokalizowane na scenie dźwiękowej, w połączeniu z właściwym tempem i muzykalnością, dając przekonujące poczucie jakby muzyka była odtwarzana na żywo.

W Xerxes.20plus wykorzystano znane z modelu TMS 3 główne łożysko kulowe, wewnętrzną i zewnętrzną konstrukcję talerza, które zostały udoskonalone w celu zapewnienia, że nagranie pozostanie praktycznie niezakłócone przez wewnętrznie wywołane wibracje. To gwarantuje, że wkładka pobierze istotne informacje audio bez zakłóceń.

Połączenie płyt izolacyjnych z odpowiednich materiałów, gęstości, liniowego tłumienia, absorbujących wibracje ciężarków, obniżenie rozdziału częstotliwości i kontrolowana, zharmonizowana struktura zapewniają niezrównaną jakość dźwięku.

 

roksan_nagrody5

 
 

gwaracja

Towar jest nowy, w oryginalnym opakowaniu. Pochodzi od Polskiego oficjalnego dystrybutora i jest z Polską 5 letnią gwarancją.

Funkcjonalność

Od kilku lat rynek winyli odnotowuje potężny wzrost sprzedaży, a w ślad za tym gramofonów oraz akcesoriów gramofonowych. Posiadanie gramofonu to nie tylko nobilitacja oraz dowód muzycznego wysmakowania ale także okazja do odsłuchu wielu zremasterowanych płyt winylowych, które biją na głowę jakością porównywalne płyty CD.

Wybór gramofonu jest uzależniony od posiadanej lub planowanej w zakupie wkładki gramofonowej, ponieważ to ona w sporej mierze definiuje końcowe brzmienie całego systemu hi-fi. Najpopularniejszym systemem instalacji wkładki do ramienia gramofonu jest wkładka ½ cala typu MM, znacznie rzadziej używa się złącza p-mount (t4p).

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
Wkładka w zestawie: NIE
Sterowanie: Manualny
Napęd: Paskowy
Typ wkładki:
  • MM/MI
  • MC
Pokrywa: NIE
Silnik: Specjalizowany 24-biegunowy synchroniczny
Talerz: Jednolity odlew aluminiowy, Zaokrąglenie i Współosiowość: <1 Mikrona
PARAMETRY: ------
Prędkości obrotowe: 33 i 1/3 RPM
Przedwzm. gramofonowy: NIE
Wyjście USB: NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
INNE: Struktura: 3-płytowa, Izolacja: 3-poziomowy rozdział
:: Oś Głównego Łożyska: Hartowana stal narzędziowa, Zaokrąglenie i Współosiowość: <5 Mikronów, Stosunek długości do średnicy: 11:1
:: Kulki Głównego Łożyska: Super precyzyjne z Węglika Wolframu, Zaokrąglenie: <1Mikrona, Średnica: 2mm
:: Obudowa Głównego Łożyska: Stała z Fosforobrązu, Prześwit: 2/1.0000cal
:: Wewnętrzny Talerz: 2-częściowy, stały z odlewu aluminiowego, Odporny na interferencje i nie-rezonujący
:: Pasek: Precyzyjnie szlifowany neopren
:: Kołysanie i Drżenie: <0.02%, Dudnienie: <80dB
:: Montaż Silnika: Unikalnie synchronizowane łożysko, Napęd Silnika: Zewnętrzny kontroler prędkości
:: Zewnętrzny Talerz: 2-częściowy, stały z odlewu aluminiowego, Odporny na interferencje i nie-rezonujący
Zużycie prądu: 6W
Wysokość: 11.5cm
Szerokość: 45cm
Głębokość: 37cm
Waga: 12kg
Gwarancja: 5 lat