Marantz Model M1 - nowy wzmacniacz multiroom

03-06-2024

Wielozadaniowy wzmacniacz strefowy Marantz Model M1

W ofercie Marantz zapowiedziano pojawienie się długo wyczekiwanej pozycji, która została stworzona z myślą o małych systemach stereo i multiroom. Właśnie z myślą o takich rozwiązaniach stworzony został Marantz Model M1.

 

Nowy wzmacniacz stereo all-in-one Marantz Model M1to bezprzewodowy wzmacniacz strumieniowy 2.1 o mocy 100W na kanał, wyposażony został między innymi w gniazdo HDMI eARC z obsługą Dolby Digital + i wszystkimi funkcjami sieciowymi Heos pozwalającymi między innymi na integrację z obecnym systemem Denon i Marantz z funkcjami HEOS.

Marantz Model M1

Kompaktowy wzmacniacz Marantz Model M1 wyróżnia się między innymi:

  • Mały rozmiar, duża waga i wysoka moc - Marantz Model M1 wyróżnia się mocą 100W na kanał przy 8 ohm, daje to możliwość sparowania go z wieloma konstrukcjami kolumn. Dodatkowym plusem są niskie zniekształcenia THD 0,005% co pozwala uzyskać wysoką jakość dźwięku.
  • Wyposażony został w szereg wejść cyfrowych i analogowych włącznie z wejściem HDMI eARC co pozwala na podłączenie dowolnego urządzenia jako źródło. Wbudowane funkcje sieciowe oparte na systemie HEOS pozwalają sparować go z istniejącym już systemem opartym o ten system. Dodatkowym plusem jest możliwość podłączenia subwoofera.
  • Marantz Model M1 jak pisaliśmy wyposażony jest w obsługę HEOS co pozwala na obsługę szeregu serwisów streamingowych a dodatkowo zapewnia to ciągłość wsparcia i aktualizacji.
  • Jak każdy wzmacniacz sieciowy Marantz tak i Model M1 jest kompatybilny z zewnętrznymi systemami sterowania jak Crestron, Control 4 i URC.
  • Dzięki współpracy z systemem HEOS można sterować nim w 100% z dedykowanej aplikacji bez konieczności wykorzystywania dołączonego pilota co jest dużym plusem w sytuacji gdy Model M1 ma być schowany.

Najnowszy produkt z oferty Marantz idealnie nadaje się do wykorzystania jako element wielu systemów. Można go wykorzystać jako klasyczny element systemu audio - jako klasyczny wzmacniacz stereo. Może on również zastąpić systemy typu soundbar - ze względu na niewielkie rozmiary można go łatwo schować i połączyć z kolumnami.

Najciekawszym i podstawowym zastosowaniem naszym zdaniem będą systemy multiroom, gdzie Marantz Model M1 odnajdzie się idealnie dzięki szerokiej funkcjonalności, rozbudowanym możliwościom podłączenia i sparowania go z systemami sterowania. Ze względu na swoje rozmiary idealnie nadaje się on do schowania w szafce, zabudowie czy szafach rack, pozwala to na praktycznie dowolne wykorzystanie go w istniejących i nowych systemach stereo czy multi-room.

 

Planowana data premiery nowego urządzenia z oferty Marantz to połowa czerwca 2024.

 

Marantz Model M1 przódTył i wejścia Marantz Model M1

 

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie wyjaśnimy szczegóły i przedstawimy szerzej jego możliwości

Polecane produkty

Polecane artykuły

Sonos Amp - strefowy wzmacniacz multiroom w Audio Format

Sonos Amp - strefowy wzmacniacz multiroom w Audio Format

14-10-2021
Sonos AMP - strefowy wzmacniacz multiroom AV klasy premium do domowych systemów strefowych 
Focal Vestia N2 - godny następca kolumny podłogowej Focal Chora 826

Focal Vestia N2 - godny następca kolumny podłogowej Focal Chora 826

02-02-2023
Focal Vestia N2 - kolumna podłogowa z nowej linii Vestia